| adrian741 a întrebat:

Daca providentul a fost facut in alta tara si acolo nu mai locuiesti ce se poate intampla?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic daca iti platesti datoria. Daca nu o platesti te pot executa silit.

| adrian741 explică (pentru Ioandelasal):

Da dar eu sant in tara si aici nu am nici un fel de bunuri nici macar locuinta

| adrian741 explică (pentru Ioandelasal):

Il am de vreo 2 ani si nu prea am platit si mereu imi trimiteau acasa instiintari ca ma vor da in judecata.inca locuiam acolo.din toamna mam reantors in tara si saptamana asta mi-au venit 2 instiintari ca ma vor da in judecata.casa unde locuiesc a fost a bunicilor mei care au decedat.succesiunea inca nu e facuta si sunt o gramada care vor ceva deaici(din 2 camere si un hol).nu e nimic al meu.dar pe mine ma intereseaza daca ei pot veni aici dupa mine si ce imi pot face. dupa parerea mea e ca ii costa foarte mult ca sa dea o executie intr-o tara straina. poate sau nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru adrian741):

N-as putea sa spun exact ce o sa faca. Vor hotari in functie de cat mai ai de platit si de cat i-ar costa executarea silita.

| doctorandus a răspuns (pentru adrian741):

Daca nu face nimeni succesiunea, dupa sase luni casa revine statului.

| andraboss a răspuns:

Nu se va intampla nimic.Iti dau un sfat platestel