| eXtreme21 a întrebat:

Daca sunt student la invatamant la distanta, daca ma angajez mi se poate face carte de munca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tocmai pentru angajati este invatamantul la distanta, asa ca te poti angaja cu contract individual de munca, carnete de munca nu se mai fac din 1.01. 2011.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Obligatoriu. Orice angajat trebuie sa fie inscris in registrul muncii. Nu conteaza ca este la zi, distanta sau frecventa redusa. Daca poti sa vii la munca, este bine.

| eXtreme21 explică (pentru Salontanul):

Mersi, eram nesigur..ma gandeam ca daca sunt student, nu ma pot angaja legal.