| Furnicuta000 a întrebat:

Daca te casatoresti in localitatea in care partenerul are domiciliu, atunci trebuie sa iti schimbi si tu domiciliul acolo?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca partenerul are acolo domiciliul si vrei sa stai si tu acolo atunci ai doua variante:
1.Iti preschimbi cartea de identitate cu domiciliul la locuinta partenerului.
2. Obtii viza de resedinta (flotant), pe cate 1 an.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Irelevant. Nu te obliga nimeni la nimic

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Era mai mult o intrebare ca sa inteleg de ce cineva s-a casatorit in localitatea partenerei decat in localitatea lui.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| andreea2346 a răspuns:

Nu. Doar daca vrei sa ai aceeasi adresa in buletin ca si el

| relustefan a răspuns:

Da trebuie sa te inhamezi la acelasi ham cu iubitul tau pentru ca totusi plecati la drum impreuna