| AndreiMarin499 a întrebat:

De ce în Romania Partidele Nationaliste nu au succes?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai au succes din mai multe motive, cel putin faptul ca romanii nu sunt nationalisti, mai ales acum si nu exista lideri nationalisti carismatici, care sa influenteze multe persoane.

| romeo78 a răspuns:

Mai există astfel de partide cu lider naționalist? A existat un singur partid și lider: PRM și Vadim Tudor. Mai există o astfel de persoană în ziua de azi?
Cuvântul "naționalist" a dispărut din vocabularul și voința poporului român! Vedeți ultimul referendum! Despre ce naționalism să mai vorbim? Despre naționalism se va mai vorbi doar în cazul unui nou conflict armat, iar țara ar fi ocupată! Acum se vorbește despre individualism, avere, case, mașini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că suntem progresiști acum
o să prindă și astea când ne săturam de toleranță