| Anomim2025 a întrebat:

De ce partidele nationaliste au inceput sa creasca in popularitate? Ce se intampla in lume?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca sunt idioti care lucreaza in strainatate si se bucura ca au bani multi si nu le place globalizarea.

| RAY a răspuns:

Se trezeste omul din manipularea cum ca migratia e buna, sper sa se trezseaca tot mai multa lume

| sublime89 a răspuns:

Se raspandeste prostia ca un virus, asta se intampla. Probabil si cu ajutorul internetului. E mult mai usor sa nu-ti bati capul cu prea multe si sa-l votezi pe Trump, de exemplu, decat sa-ti pui un pic mintea la cotnributie si sa inveti ceva in viata ta, cum ar fi ca nu e bine sa votezi cu oameni care nu cunosc nimic si nu au niciun plan concret si realizabil pentru tara. Dar cand il auzi ca el e mandru ca e american, si ca o sa-i dea afara pe straini, se trezeste in tine acel instinct masculin de trib, iar testosteronul si adrenalina ti se varsa in sange si iti orbesc ratiunea. Cu Trump au votat de fapt animalele, adica acei oameni care au creier degeaba, ca si animalele.

| NOname a răspuns (pentru sublime89):

Era să-ţi dau like până la ultima propoziţie.
...da' cu animalele ce ai? sad

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

Da, scuze ca am insultat animalele comparandu-le cu votantii lui Trump. laughing M-am referit doar la lipsa de ratiune si la faptul ca parca au votat din instinct, si nu cu mintea.

| NOname a răspuns (pentru sublime89):

Înţeleg unde băteai, dar dacă nu te-aş fi cunoscut, aş fi putut să cred că nu ştii nici faptul că şi oamenii sunt animale, toţi, nu doar câţiva.
Dar la câte răspunsuri sclipitoare dai, ai voie şi la o ocazională exprimare nereuşită. Te scuz deci. tongue

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

Sigur ca stiu ca oamenii sunt animale, dar na, cateodata trebuie sa faci niste comparatii, sa vorbesti pe intelesul unora, si sa folosesti expresii eronate dar care sunt la modahee hee
Haha, mersi pentru tolerantawinking

| CuriousStuff a răspuns:

Ai auzit de "moda revine"? Moda si trendurile in general tind de foarte multe ori sa revina dupa o anumita perioada de timp. Pana acum cativa ani se purtau blugi foarte stramti, acum se incep sa se poarte foarte largi (cel putin la fete) ca si inainte de moda blugilor stramti. (un exemplu) La fel si cu preferintele politice, totul merge in cerc, cativa ani ne place lucrul a, alti cativa ani lucrul b, inca cativa lucrul c, apoi iar lucrul a (poate putin schimbat, dar in general tot acelasi).

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cred ca este evident ca democratia nu functioneaza. Poate e buna in cercuri restranse, dar evident pentru tara asta ca nu e buna.
Si ce este gresit in a-ti iubi tara si-a fi nationalist?

| Anomim2025 explică (pentru nugasescusernameliber):

Nimic. Numai ca daca spun ca imi iubesc tara si ca imi pasa de Romania o sa fiu catalogat de unii ca fiind Nationalist ( multi cred ca a fii nastionalist inseamna sa fii Hitler ).

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Anomim2025):

Daca ala e nivelul lor de inteligenta, nu ar trebui sa-ti pese. Atata au priceput ei din viata.
Vai de saracu Furdui Iancu sau babutele de le vezi in costum national cu drapelul, la zid cu nationalistii(pt.idioti nazistii)aia.

| Ecaterina2016 a răspuns:

In vremuri de criza naționalismul extremist creste în popularitate. Așa și Hitler a ajuns la putere după căderea Republicii Weimar.

| Termopile a răspuns:

Din păcate naționalismul este văzut din ce în ce mai rău la ceea ce este foarte rău,din păcate toți suntem globaliști și progresiști ceea ce e rău, acum dacă zici că ești naționalist că îți iubești țara,neamul,poporul, valorile romînești, traditiile si obiceiurile, cultura și istoria ești considerat nazist i-ar dacă te pune sfîntu să zici că iți iubești credința creștină vai de capul tău sunt în stare progresiști să sune la poliție. Dacă votezi cu un partid naționalist PRM, PRU, Partidul Noua Dreaptă vai mamă zici că l- ai votat pe Hitler.În ziua de azi dacă de 1 decembrie porți ie și tricolor te fac ăștia terorist direct, m-ai au un pic progresiști și globaliști și interzic Ziua Națională. Mamă și să te ferească Doamne Doamne să susți familia tradițională în public că te bagă progresisti la închisoare pe motiv de discriminare.Ar fi bine să cîștige astfel de partide teren dar nu cred poate din contră să piardă teren.