| AntoniaOrman a întrebat:

De la ce varsta poti comanda online?(In limita decentei!)

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Trebuie sa ai buletin (14 ani ). Eu comand de pe diverse situri de la 14 ani si nu am fost intrebat de varsta nici la posta la ridicarea coletului nici de curier. Daca platesti coletul nu are nimeni treaba cu tine.

| laurentiu80 a răspuns:

De obicei cand se face cumparaturi online nu te intreaba varsta. E posibil ca la unele magazine online sa fi nevoit sa completezi data de nastere, dar in rare cazuri, ceea ce poti da chiar si o data incorecta. In momentul cand ridici ceea ce ai cumparat de la curier, sau de la posta, iti cere un buletin, foarte putin probabil de a se sesiza ca esti minor sau nu ..rolul lor este sa ajunga coletul la cumparator ..atata tot.Deci in concluzie trebuie sa ai cel putin 14 ani, ca sa ai buletin.

| WarriorCat a răspuns:

15 ani in sus.

| DanielPH a răspuns:

Daca ai propriul card, eu zic ca ai aprobarea sa comanzi online.
Primul card il obti in clasa IX, cel putin eu, cand mi-am luat de la BCR un card pentru elevi.
Am primit bani pe el (De la abonamente, de la tata, de la alte persoane) am mai bagat si eu bani.
Partea buna este ca acest card este 100% gratuit, si este valabil pana cand faci 18 ani.

Cu acest card am comandat multe de pe internet.

| Henriette1165 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa ai cel putin 18 ani ca sa poti ridica comanda, eu am 13 ani si as vrea sa comand de pe PPT online si am intrebat pe pagina lor de facebook daca pot comanda daca sunt minora si ca mi-am facut cont pe numele meu si au spus ca trebuie sa fac comanda pe numeleunei persoane majore ca sa-mi poata ridica comanda.