| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta poti comanda de pe net una alta? happy In limita decentei (adica nu 18+ tongue )

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Atata timp cât ai buletin și aprobarea părinților poți comanda fără probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Si de unde stiu aia cand imi aduc coletul de aprobarea parintilor? Eu lunar aproape comand una alta de pe net si de la anul` merg la liceu. Acolo am sa fiu singur. Normal ca mie imi dau aprobarea, doar ei imi dau banii nu? laughing Voi avea probleme in cazul asta cu ala de-mi aduce coletul?

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu atâta timp cât prezinți buletinul la ridicarea comenzii. Ei cer doar o serie și un cnp în cel mai rău caz dar de obicei nu fac nici asta... decât te pune să semnezi.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Multumesc! Deci o sa mearga superwinking

| bluuee a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ţi trebuie nicio aprobare, dacă ai buletin nu te-ntreabă nimeni.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza varsta, cred ca iti trebuie buletin dar nu sunt sigur. Oricum daca se specifica ca trebuie sa fii major comanzi pe numele unui parinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce ma intere pe mine ca nu stii? laughing

| Matt24 a răspuns:

Daca este specificat pe site-ul de pe care vrei sa faci comanda ca trebuie sa ai 18 ani impliniti, atunci da, altfel nu.

| deM0 a răspuns:

Salut,poti face comenzi de la orice varsta, bani si eventual un telefon sa ai happy

| anonim_4396 explică (pentru deM0):

Sa mori tu? Am auzit ca ai nevoie de buletin tongue tongue Si nu stiu sigur daca de la 14 sau de la 18...

| Ellie01 a răspuns:

Eu am comandat de la editura Corint inca de cand nu aveam buletin. Am avut o mica problema atunci, pentru ca era pe numele meu si a mers sa-l ridice mama, insa s-a rezolvat.

| flaviuscr7 a răspuns:

Poti comanda oricand atat timp cat sosirea produsului prin firma de curierat ai banii la tine. Crezi ca p'ala care transporta coletul il intereseaza cati ani ai tu? Daca preferi sa le ridici personal de la sediu sau de la un punct de livrare, la fel se procedeaza. Ti se cere in ambele variante semnatura.