| Asdffd a întrebat:

Deci cand am venit de la scoala cu o colega[sta langa mine] acolo e un camp.de vreoo 200 m... si am vazut muti caini venind de acolo noi am inceput sa ne ascundem si au venit dupa noi la un momentdat sau oprint si noi am sarit un gard dupa am vazut ca nu mai vin dupa noi desi sunt ff multi si ff marii! cum naiba sa ma apar ca ghiozdanu tot` mil rupe.chiar atunci am sunat la hinghierii si au spuns ca nu pot sai prinda ca ste campul ff mare.straight face ceva nr de tel de la hinghierii privat? sau...parca am auzit ca toate adaposturile sunt full. dc? oameniii! nu mai aruncati cainii pe strada! asta`ii legee! [stau in Timisoara]

Răspuns Câştigător
| Mentaa a răspuns:

Draga Kidutsa,
Stiu prin ce treci [ OK, poate pentru. ca sunt acea colega cu care erai happy ]
Multumim tuturor pentru sfaturi si pentru initiativa! Sper sa se rezolve problema si cineva sa ne bage, in sfarsit, in seama!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Data viitoare ia-ţi ceva la tine (preferabil topor) şi apără-te!
Eu am ucis în legitimă apărare (situaţii similare) vreo 3 potăi.
Şi să vezi după aia când treceam prin aceiaşi zonă cum ceilalţi câini rămaşi în viaţă mă ocoleau şi nici măcar nu mă priveau, darămi-te să-mi mârâie ceva.
Sună constant la hingheri şi 112 şi spune-le că te vei apăra.
Şi chiar apără-te! Câinii vagabonzi sunt o problemă reală, doar pentru cei care trăiesc în cărţi "au şi ei suflet", în realitate sunt doar nişte animale sălbatice care împiedică bunul mers al societăţii umane!

| NickiMinaj a răspuns:

Cum la 112? astia nu ar trebui sa aiba numar separat? chiar azi ma gandeam si eu la asta ( om rau, dati stupid. multumesc)!

| Asdffd explică:

@Teoo asasmug

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit cineva care ia pozitie pentru acesta situatie!
suna-i in fiecare zi, poti suna si la comunitari si la pompieri, prin 112, pentru ca esti intr-un real pericol!
mergi cu parintii tai si cei ai colegei la Primarie, hingherii chiar privatizati apartin de Primarie, ei trebuie sa gaseasca impreuna solutii.
(112 este numar gratuit)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vina pantera roz si sa alerge dupa caini pana-i alunga in pustietate