| StefanDrg a întrebat:

Din 15 mai este obligatorie doar masca de protectie? Sau trebuie si manusi?
Funda

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Manusile sunt degeaba, nu stiu daca te-ai prins!
virusul asta infecteaza 3 gauri:
-gura
-nas
-ochi
asa ca, cu sau fara manusi TOT trebuie sa te dezinfectezi inainte de a pune mana pe fata, asa ca NU sunt obligatorii, cel putin nu am auzit nimic!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cica: va fi obligatorie doar masca si doar cand intram in magazine, mijloace de transport in comun sau alte spatii publice inchise.

| Adry05 a răspuns:

Mânușile sunt inutile...sincer

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rabdarica, o sa aflam

| JicaContra a răspuns:

Masca e obligatorie in spatii inchise (magazine, transport in comun, etc.)

| StefanDrg explică (pentru JicaContra):

Deci manusi nu trebuie in spatii inchise?

| JicaContra a răspuns (pentru StefanDrg):

Manusile sunt degeaba, nu stiu daca te-ai prins!
virusul asta infecteaza 3 gauri:
-gura
-nas
-ochi
asa ca, cu sau fara manusi TOT trebuie sa te dezinfectezi inainte de a pune mana pe fata, asa ca NU sunt obligatorii, cel putin nu am auzit nimic!

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Masca de protecție în spațiile închise

| Em14 a răspuns:

Ca si "Muncitor"la stat iti dau un mic raspuns, de pe 15 nu se revine la normal, nu se redeschid toate, vei iesii la fel ca acum, doar ca fara declaratie, masca normal ca va fi obligatorie, virusul nu a trecut, antidot inca nu exista, de pe 15 nu revenim la obiceiurile si ceea ce faceam inainte, nu te uita la presa ce zice, presa doar exagereaza ori informeaza gresit, uneori. Lumea se bucura crezand ca e gata, mergem la petreceri etc. dar nu e asa, nici pe departe, de pe 15 e doar o mica relaxare si daca se va exagera cu relaxarea, v om revenii inapoi la ce e acum, numai sa nu creasca numarul infectatilor sau a decedatilor, dar la ce e acum... slabe sanse. unii oameni chiar nu inteleg.