| alexutza222 a întrebat:

Din punct de vedere salarial este vreo diferenta intre un profesor si un consilier scolar/ logoped/ psiholog angajat intr-o scoala?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista diferente, salariul profesorului poate fi mai mic sau mai mare, in functie de gradul didactic pe care il are.

| alexutza222 explică (pentru Ioandelasal):

Consilierul scolar nu are si el grade? El e considerat cadru didactic sau personal auxiliar? Aproximativ ce salariu castiga acestia? Sau un link trimitere spre o pagina cu grile de salarizare...

| Ioandelasal a răspuns (pentru alexutza222):

Cauta pe internet si o sa gasesti.