| LisaJulie a întrebat:

Este adevărat ca în viitor nu vei mai avea voie sa campezi pe nicio plaja din Europa? Deja în Spania și Grecia nu mai ai voie decât pe câteva plaje amenajate! Eu nu vad cu ajuta aceasta măsură mediul înconjurător și cum poluezi mediul instalându-ți un cort sau un sac de dormit pe nisip!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu astea polueaza ci resturile de ambalaje lăsate de unii nesimțiți.

| Simpatic a răspuns:

Avem o plaja virgina si in Romaniawinking
cine vrea poate merge acolo
dar parca e mai bine la o plaja amenajata nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai idee ce rămân după un cort pe plaja? Gunoaie, plastice, materii fecale, urina...

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Știu și eu! Dar acum sunt amplasate coșuri de gunoi pe plaja

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Că asta e problema?
Problema e că oamenii sunt necivilizați nu că sunt sau nu coșuri

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Aici sunt de acord dar asta nu înseamnă să interzicem camparea pe plaja

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Lumea a atins nivelul ăla de necivilizare și consumerism încât doar condițiile drastice mai pot tine lucrurile sub control.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine stie ce va fi in viitor, stie cineva? Doar Dumnezeu stie ce va fi in viitor, oamenii nu au aceasta capacitate de a prezice viitorul, iar cei care fac asta spun minciuni sunt escroci care profită de naivi si le iau toti banii asa zisii clarvăzatori, niste mincinosi.

| Catrice a răspuns:

Înseamnă că n-ai fost niciodată în vama de 1 mai laughing

| LisaJulie explică (pentru Catrice):

Da la noi se mai poate! Dar în Spania sau Grecia nu mai poți decât pe foarte puține plaje