| Catacombe a întrebat:

Este adevarat ca Rusia vrea sa declara razboi Romaniei?! Era sa cad jos cand am auzit azi! Oare o tara asa mare ca Rusia s-ar baga in razboi cu mititica de Romania? Daca e adevarat, ce o' fi de facut? Sa plecam in alta tara laughing))?
Luati acest mesaj la modul cel mai serios.
FUNDA raspunsului concret!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, sunt doar vorbe si zvonuri.
Declararea unui razboi contra Romaniei si atacarea noastra ar atrage intrarea in razboi a NATO si nici o tara din lume nu ar risca aceasta.

| Radu284 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Desi nu cred ca Rusia ar dori sa se puna cu Nato, nu as fi extrem de surprins daca Putin ar incerca sa atace una din statele baltice, Moldova, sau chiar Romania, doar sa vada ce s-ar intampla. Au mai incercat ei apele si prin '60, cu criza rachetelor din Cuba. Si nu stiim exact cum ar raspunde NATO. Teoretic, ar trebui sa declare imediat razboi Rusiei, practic e posibil sa le zica: "Stop it, or else!".

11 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu va declara razboi nimeni.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tampenii si baliverne. ''Conflictul'' din Ukraina nu va afecta niciodata Romania fiindca nu se urmareste asa ceva.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Eu cred că n-ai nici buletin, şi vrei să ţi se răspundă serios. Lasă "problemele" astea celor care le înţeleg.

| lascuiulian92 a răspuns:

Al 3-lea razboi mondial vine!
Glumesc big grin Cred ca suntem destul de civilizati incat sa nu recurgem la astfel de fapte.
Rusia nu a declarat razboi Romaniei, doar ca Romania va trimite ajutor militar catre Ucraina, din obligatie nu de alta.
Parerea mea este ca de va fi sa izbucneasca vreun razboi, acela nu va avea loc in transee ci cu bombe nucleare...

| Cezar2009 a răspuns:

De ce sa pleci? Bunicii nostri in al doilea razboi nu au plecat. Veci ce scumpa este libertatea noastra si ce pret mare s-a dat pentru ea?

| Cezar2009 a răspuns:

Dar nu e nevoie sa intre rusii in razboi. Isi pot trimite dronele pentru un raid aerian si e gata.

| Cezar2009 a răspuns:

E clar acum ce conducatori idioti avem (Ponta si Base)? Au deschis gura de doua ori si au si scos vreo trei insulte pe care rusii in nici un caz nu le vor uita in urmatorii 100 de ani.

| Purec a răspuns (pentru Cezar2009):

"E clar acum ce conducatori idioti avem (Ponta si Base)? Au deschis gura de doua ori si au si scos vreo trei insulte pe care rusii in nici un caz nu le vor uita in urmatorii 100 de ani."

De fapt, Ponta si Base, asa cum sunt ei, au incercat sa fie cat de cat verticali si sa nu plece capul si sa intoarca curul, asa cum probabil ai fi facut tu. De fapt, reactia Romaniei trebuia sa fie mai serioasa, si sa ceara lamuri la Moscova despre declaratile tampitului ala de general sau ce mama naibi e.

ps: Rusia, este la momentul asta, la fix acelasi nivel ca Iran. Nu vor razboi, doar au gura mare, si se umfla in pene in amintirea URSS.

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Cred ca sunt zonuri