| PulbereDeStea a întrebat:

Este ilegal daca incarc un film/videoclip pe youtube? Mi se sterge contul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este ilegal, daca nu detii drepturile de autor sau de folosire.
De regula, daca esti reclamat, se sterge doar continutul. Doar daca ai mai multe incalcari ti se poate sterge si contul.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu detii drepturi de autor pentru film / clip si daca esti reclamat si se poate si sterge contul

| xXAlphaXx a răspuns:

Depinde si de ce film/videoclip incarci! Ai grija ca s-ar putea sa te trezesti ca est acuzat de incalcarea drepturilor de autor

| PulbereDeStea explică (pentru xXAlphaXx):

Pai si cum fac sa nu se intample asta? Sau nu imi ramane decat sa nu le incarc? De exemplu aleg o melodie, pun niste imagini de pe google sau iau scene dintr-un film, si am facut un videoclip. Un film de o ora si ceva, cu subtitrare.

| 2Low a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Daca vrei sa monetizezi video-urile nu o sa poti.

| Cezar2009 a răspuns:

Daca ti se permite acea incarcare de ce crezi totusi ca ar fi ilegal?

| Cezar2009 a răspuns:

Depinde ce vrei sa postezi...

| Stefy_Stefania_2000 a răspuns:

Depinde si de ce film/videoclip incarci! Ai grija ca s-ar putea sa te trezesti ca est acuzat de incalcarea drepturilor de autor!