| dan1998 a întrebat:

Buna,este ilegal sa postez pe youtube un videoclip filmat de mine la un concert in care canta un artist? Adica youtube poate sa imi inchida contul pentru asta?

4 răspunsuri:
| M?d?0611 a răspuns:

Dap, daca artistul/casa lui de producatie cere prin cei de la youtube sa stergi clipul si nu-l stergi, dar il poti pune nelistat daca vrei sa-l arati altora dand un link de yt, ma rog, nu toti sunt asa disperati cat sa mearga toata ziua cu para, asa ca poti incerca.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Posteaza fara probleme.
In cel mai rau caz artistul respectiv trebuie sa se planga la youtube, si videoclip-ul e sters de pe canalul tau, iar tu primesti un avertisment.

| Heyyy a răspuns:

Nu stiu sigur, desi am vazut multe astfel de videoclipuri pe youtube. Daca scrii ceva de genul ca nu iti "insusesti" nimic si ca melodiile sunt ale trupei respective nu cred ca iti inchide contul. Sa vezi si alte pareri, succes :3