| bogz a întrebat:

Este legal sa porti un briceag la tine daca ai 14 ani, nu sa-l folosesti, doar sa il ai la tine?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal. Fapta este infractiune, prevazuta de Legea nr.61/1991, republicata in 2011, art.2, alin.1, pct.1 si se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani ori amenda de la 500 la 30.000 lei. Numai bine!

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

E legal daca nu te prinde

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Daca nu omori pe nimeni cu el, i mean it's obvious. laughing
Poi presupun ca e legal, atata timp cat nu afla profesorii. tongue

| Biu90 a răspuns:

Nu este legal. E infractiune: posesie de arme albe

| Bluef4 a răspuns:

Nu, nu este legal! E port de arma alba! Dar nu trebuie sa stie nimeni ca il ai la tine asa ca relaxeaza-te!

| stefun01 a răspuns:

Da,este legal

| NCeausescu a răspuns:

Da.cred -daca nu stie nimeni nu ai cum sa dai de necaz eu am briceag asupra mea pentru orice eventualitate...dar tiam spus daca nu stie vreau gabor ceva nu-i nimic... oricum daca il iei la scl ai grija sa nu afle copii ca unii mai sunt si paraciosi si s-ar putea sa te exmatriculeze!

| rocs_8080 a răspuns:

Da normal este pentru siguranta