| luciboss a întrebat:

Eu vreau sa plec in Spania, am buletin si vreau sa stiu daca acolo trebuie sa fac si pasaport

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru tarile UE nu trebuie pasaport, este destul daca ai carte de identitate (cu buletin de identitate nu se poate merge). Daca esti minor/a si nu mergi cu parintii ai nevoie si de o declaratie a parintilor, autentificata de un notar public si un insotitor major. Numai bine!

| rolfenstein a răspuns:

Dar ce vrei sa cauti acolo? finala spaniola se joaca la Bucuresti.

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns:

Spania este in "Uniunea Europeana", deci doar cu buletin poti sa ajungi acolohappy[nu este necesar pasaport] cel putin asa stiu euhappyFunda?

| cMmHaarpCord a răspuns:

Normal,poti circula in tarile din u.e. doar cu buletin, deci nu iti trebuia neaparat pasaport, insa daca iti faci pasaport, fa-ti-l in tara! Se poate face si la ambasada romaniei din Spania dar este mai complicat si proceedura mai greoaie

| Kinstown a răspuns:

E in criza economica mai bine la noi
nu ai nevoie de pasaport decat daca vrei cu avionul, buletinul e de-ajuns pentru autocar

| DeEdEe_9399 a răspuns:

Nu ai nevoie neaparat de pasaport poti sa treci cu buletinul si o inputernicire