| Vlados0044 a întrebat:

Exista o lege care sa arate ca profesorul nu are voie sa ma ameninte sau sa puna o nota intr-o zi in care am test dar nu am fost prezent? Profesoara mi-a spus ca imi da nota 4 doarece am fost absent.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Statutul elevului, in principal art.7 si urm. si te lamuresti asupra drepturilor tale.
Profesoara nu te poate nota in ziua cand ai lipsit, poate doar sa te puna absent. Daca iti pune o nota in acea zi ai dreptul sa o contesti, dovedind ca ai absentat.

| Vlados0044 explică (pentru Ioandelasal):

Am citit tot dar nu prea am gasit ceva care sa arate asta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam greu sa ai nota si absenta in aceeasi zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum ai proceda daca ar fi?