| MyNameisEduard a întrebat:

Există vreo lege care să interzică mersul fără mâini pe bicicletă?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

HG nr. 1391/2006 - Regulamentul de aplicare al OUG nr. 195/2002:
"ART. 161
(1) Se interzice conducatorilor de biciclete sau de mopede:
d) sa circule fara a tine cel putin o mana pe ghidon si ambele picioare pe pedale;

| Brizbriz a răspuns (pentru RaduRobertRO):

"d) sa circule fara a tine cel putin o mana pe ghidon si ambele picioare pe pedale;"

lul, de lul, de ULTIMUL LUL
alta lege IMBECIL COMUISTA

faza cu pedalele nu are nici o valoare la bicicletele din ziua de azi, unde frana e NUMAI de mana, extrem de putine au frana de picior, iar faza cu picioarili pe pedale, exact de aia e scrisa in lege
e penibil de PATETIC

| MyNameisEduard explică (pentru Brizbriz):

Legea aia nu-i făcută recent, e veche.

| Brizbriz a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Exact asta spun si eu, politicieni puturosi rau in tara asta angry

| suntserios a răspuns (pentru Brizbriz):

Ce e patetic? Faptul ca asta e pozitia corecta pe un vehicul cu 2 roti care are pedale si ghidon?

| Brizbriz a răspuns (pentru suntserios):

Wow, trebuie sa fi contra, bine, felicitari, esti contra
macar de ai fi citit tot mesajul cu frana de picior

| suntserios a răspuns (pentru Brizbriz):

Tocmai nu sunt contra. Pare că tu ai fi contra. Mie Legea mi se pare ce trebuie. Te obliga la poziția corectă pe bicicleta sau moped. U scrie nimic de frana.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi fara maini si vei afla.