| AleAlexa6 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa merg in Spania la niste rude cu avionul.
Acum intrebarea mea este: Poti merge si fara insotitor doar cu acordul parintilor[daca trebuie]?

Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| DamiPapucii a răspuns:

Da poti dar iti trebuie buletein daca nu ai buletin copia la certificatul de nastere si iti trebuie PROCURA ceea ce inseamna acordul parintilor in scris.

| AleAlexa6 explică (pentru DamiPapucii):

Am buletin.
Mersi happy

| DamiPapucii a răspuns (pentru AleAlexa6):

Eu vream funda crying(

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La Wizz Air - tinerii cu vârsta între 14- 15 ani pot călători singuri, dar nu pot oferi asistență altor minori. Obligatoriu trebuie sa ai acordul parintilor!
Alte detalii aici:
http://www.esky.ro/......-neinsotit

| AleAlexa6 explică (pentru neluL):

Mersi mult. Pacat ca am dat funda. Poate altadata :*

| neluL a răspuns (pentru AleAlexa6):

Vezi ca doar la Wizz Air e valabila chestia asta! La celelalte firme nu circuli fara insotitor (platesti un insotitor de bord).

| marinaa9 a răspuns:

Poti merge doar ca trebuie sa merg la notar iar parintii sa iti dea in scris cum ca te lasa sa iesi din tara, iar de la compania cu care zbori ar trebui sa iti iei un insotitor de zbor ( stewardesa). o sa fie fain adica te urca pe tine primul in avion, te asezi unde vrei, iti iei orice de mancare.laughing