| Lenna1290 a întrebat:

Sotul meu a intrat in prenatal de 1 an si 5 luni cat are baiatul. Eu sunt insrcinata si urmeaza sa nasc cand baitul face 2 ani si 1 luna. Intrebarea mea este poate sa intre sotul meu din concediul de crestere copil in alt concediu de crestere copil sau trebuie sa mai munceasca ceva si apoi sa bage dosarul de concediu crestere copil? SI CAM CAT TIMP AR TREBUI SA MAI MUNCEASCA?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hai ca m-ai binedispus: sotul a intrat in prenatal si intra in postnatal! Nu-ti dai sema ce enormitati ai spus?
De fapt sotul a fost si este in concediu pentru cresterea copilului si poate intra iarasi si pentru al doilea copil.