| Claudia0208 a întrebat:

Hey mâine am un fel de sceneta dar improvizație in care un tata isi bate sotia si isi abuzeaza copii. Ce l-aș putea întreba pe tata si pe copii acestora ca avocat al sotiei ca sa par ma convingtoare si sa para ca stiu ce zic?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl întrebi pe tată de ce o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearcă sa-l rusinezi pe tată.
Cum poti sa lovesti femeia care ti-a daruit acesti copii minunati?
Intrebari de felul acesta.

| sofiaaaa001 a răspuns:

Pentru chestia asta trebuie sa faci un pic de research inainte chiar daca e o sceneta improvizata. ce spun avocații când obiectează, sunt de acord, nu sunt de acord? ce spun avocații în declarația de deschidere sau de închidere? cauta raspunsurile la aceste intrebari ca sa stii macar vag cum sa te pui realistic in pozitia de avocat.
bafta