| anonim_4396 a întrebat:

Ce a-ti face in locul meu daca a-ti avea un tata care isi bate sotia si copii? si bea intruna si ne ameninta ca ne omoara?

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta, din pacate, in fiecare familie exista puncte de tensiune, care se comporta la fel ca si punctele nevralgice ale corpului nostru: reactioneaza la orice stimul si nu dispar fara tratament, reamintindu-ne mereu, la orice miscare mai brusca, vechea durere.Violenta domestica reprezinta un domeniu care este considerat de politie ca fiind o problema foarte grava.
La politie vei gasi atat intelegere cat si ajutor si sfaturi practice.Insa poate nu este cazul sa ajungi acolo.

| Catte a răspuns:

Te rog din suflet da-mi id-ul taucrying(. eu acum plang pe tema asta.crying(
Eu efectiv nu mai suportcrying(

| gabytza_7109 a răspuns:

Spune-i mamei tale sa divorteze de el. Sau sunati la politie de fiecare data cand aveti scandal cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una as fugi de acasa... m'as duce la dracu' numai acolo nu as sta...nici politia nici divortul nu ajuta la nimic, singura metoda e fuga. Pur si simplu fugiti fara sa va uitati inapoi, unde e un din asta nu mai exista viata normalasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai instaleaza niste careme prin casa in care sa surprinzi scenele in care esti batuta ca sa faci rost de dovezi si duapaia te duci la politie si te scapa ei de taicatou