Bula
| Bula a întrebat:

Ieri am mai postat aici aceasta intrebare, dar nu am primit un raspuns concludent:
Stie sa-mi spuna cineva: Cine este ACUM primul ministru al Guvernului Romaniei si cine este ministrul de interne?
Si de ce?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

ACUM nu avem, intreaba dupa 6 decembrie primeste la alimentara.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca prim-ministru interimar este Emil Boc, iar ministru de interne este, in urma hotararii judecatoresti Nica.

| mariazet45 a răspuns:

Basescu.

Bula
| Bula explică:

Precizez ca, interimatul (conform constitutiei) este de max. 45 zile, care au trecut... alaltaieri.
Sau nu avem guvern, prim ministru etc, dar il avem pe Nica ministru la politisti? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ministru de interne nu avem, la ce ne trebuie? Oricum, acum sunt mai linistiti, pot fura in voie asta s-a si dorit, iar prim ministru...este interimar. Te intrebi cum de un guvern interimar poate vota bugetul? Numai politicienii nostri stiu cum, constitutia nu le da voie.vezi art. 110, al. 4. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula, lipsesti atata timp de pe TPU si in loc sa vi cu un banc, vi cu ministrihee hee.
Un banc pe masura numelui taubig grin :
Bula statea linistit in fotoliu bea o bere si se uita la meci.Vine nevastasa nervoasa si ii trage o tigaie in cap.
-Ce ai nevasta ai innebunit?
-Ce este cu biletul asta in buzunarul tau\"laura 0799221545\"
-E numele si numarul calului pe care am pariat!
Dupa 10 min nevasta il pocneste iarasi cu tigaia in cap.
-Ce ai nevasta ce s-a mai intamplat?
-TE-A SUNAT CALUL!