| anonim_4396 a întrebat:

Imi expira permisul de conducere luna aceasta. Mai este nevoie de analize medicale pentru preschimbarea acestuia? Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este nevoie, avand in vedere prevederile art.24, alin (5^2) din OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(5^2)Eliberarea unui nou permis de conducere cu o nouă valabilitate administrativă se realizează numai după efectuarea examinării medicale prevăzute la art. 22."

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Perfect. Multumesc mult.