| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp scap de o amenda la RATB daca nu o platesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca poti scapa. Amenda se va trimite la organul fiscal si acesta o va pune in executare silita, care se poate face prin toate formele de executare silita prevazute de procedura fiscala si civila. Numai bine!

5 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce minte de gasca ai. In cat timp scapa ai tai de tine daca nu te mai hranesc?

| Americanuu a răspuns:

Nu se duce nicaieri amenda. Ramane in evidenta RATB chiar si dupa ce ai platit-o.

| Americanuu a răspuns:

Stai linistita ca de scapat poti sa scapi, dar nu stand acasa. Amenzile RATB sunt ilegale si asta pentru ca toti cetatenii romaniei platesc statului pentru transportul in comun. Biletele sunt doar pentru modernizarea transportului in comun. Daca suma amenzii se mareste constant ii vei da in judecata si vei castiga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai ai scapare. RATB o sa trimita un commando de controlori tuciurii, care te vor executa. Fugi acum, cit mai poti laughing

| Bbbloxber a răspuns:

Nu scapi de ea! Daca nu o achiti in 3-4 saptamani o sa ti se trimita o scrisoare de avertizare si poti sa sfarsesti la tribunal!