| AC4S4 a întrebat:

In intervalul 6:30-8:30 dimineata, pensionarii nu mai pot circula gratuit cu autobuzul in Cluj-Napoca?

Ce parere aveti de aceasta decizie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mi se pare o decizie inteleapta, deoarece la orele acelea lumea merge la servici, iar pensionarii nu au de ce umple autobuzele si tramvaiele, inutil. Piata nu se muta din loc si ei pot merge si dupa ora 9, avand tota ziua la dispozitie de altfel.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Este exact intervalul orar in care lumea merge la serviciu sau la scoala. Pensionarii nu au condica de semnat, dar nu ai loc de ei in mijloacele de transport ca naiba stie unde se duc fix in intervalul ala orar.
Au timp toata ziua sa faca piata, sa umble pe unde au ei chef fara sa aglomereze aiurea autobuzele.
Ma intreb daca le-o fi trecand prin cap ideea ca, daca lumea nu ajunge la munca din cauza lor, nu prea mai are cine le plati pensiile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine. Ar trebui mentinuta mereu acesta conditie. Sa poate circula gratis doar daca dovedesc ca se deplaseaza spre spital sau medic

| Wr3nch a răspuns:

E pentru binele lor, cum a fost toata carantina asta dar normal ca nu o sa le convina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai sunt si alte categorii sociale care au gratuitate in intervalul ala orar, eu consider ca e o forma de discriminare
Daca nu, e in regula

| Elelei a răspuns:

O tampenie cu majuscule!