| mgtow a întrebat:

In Marea Britanie taxele si impozitele la o persoana fizica autorizata care munceste pe cont propriu se pot plati lunar? Banuiesc ca nu e asa mult nu?

3 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Se platesc anual, procentul nu-l cunosc dar din cate stiu este destul de mic.

| mgtow explică (pentru FuriaGogoasei):

Mi se face contract pe 6 luni PFA dar nu inteleg pentru ca dupa 6 luni ma angajez direct ca angajat la firma

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru mgtow):

Este perioada de proba, 6 luni mergi ca si contractor, asa procedeaza majoritatea firmelor. Daca vor fi multumiti de serviciile tale te vor angaja.
Cat despre impozit. tind sa cred ca procentul va fi retras automat de pe cardul de salariu.