| Alexinho007 a întrebat:

Incepe al treilea razboi mondial? E posibil dupa ce Rusia a anexat Crimeea? E posibil? Ca eu tot asa aud! Si imi este frica sa nu il trimita pe tata in razboi care este militarsad

12 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Sunt mici sanse sa existe un conflict deschis. Va fi mai mult un razboi economic si politic, ca-n vremea Razboiului Rece.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Armata nu mai este obligatorie de mult la fel cum nu te mai ia nimeni cu arcanul in razboi. Daca e sa plece la razboi se duce de buna voie si nesilit de nimeni.

| AndyLavy a răspuns:

Cand este vorba de asa ceva se mai gaseste cate un destept care sa spuna ca " da frate nu stiu care dracu a prevestit asta acum nu stiu cate mii sute de ani " hai sa fim seriosi acum. nu stim ce se va intampla. S-a prevestit asa cum era prevestit sf lumii prin 2012, 2000 si nu mai stiu cand. Vrajeli.
Cat despre Razboi, nu prea cred, doar nu suntata atat de idioti incat sa inceapa un razboi sa se disctruga singuri, intre ei, pentru ca atat Rusia cat si America si altii au bombe nuclare, aliati destul de puternici. In orice caz, vom vedea, nu avem de unde sa stim. Eu sper, si cred ca se va rezolva pe care diplomatica, pana la urma Rusii sunt foarte puternici, si i-ar anihila pe toti.Parerea mea. Nu te mai gandi la asta, ca daca e sa mori poti muri oricand, atat tu cat si tatal tau, nu numai in razboi, poti iesi maine pe strada te calca masina si gata mori. Restu sunt prostii. Vom trai si vom vedea, sau poate nu.

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Si daca incepe nu iti fa griji, nu are nici o legatura cu Romania, si din moment ce tatal tau e un simplu militar nu il poate trimite acolo, poate sa renunte cand vrea si sa nu mai mearga niciunde, Oricum stai linistit si tatal meu lucreaza in armata, e general de divizie la Detasamentul de trupe speciale, nici macar nu sa discutat de asa ceva

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Coso_Cosmin_1994):

Cum sa nu aiba nicio legatura cu Romania? Cred ca glumesti... Noi reprezentam granita intre Europa si Rusia... Tot ce este la N sau E de Romania tine sau este sub influenta Rusiei. Crezi ca scuturile alea anti-racheta din Dobrogea stau acolo degeaba? Vai de scula noastra daca incepe vreun razboi al Occidentului cu Rusia.

| Paul5000 a răspuns:

Stai linistit ca vin like a boss Americanii le baga o bomba si au terminat povestea. laughing

| Alexinho007 explică (pentru Paul5000):

M-a amuzat raspunsul tau, dar din pacate rusii le dau in gura la americani.Deci nu ne putem baza pe americani.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Paul5000):

N00b! Rusia iti **** in cur america.

Nu crezi? Poftim numele rachete, care nu are nevoie de "Vize" si "drepturi" ca sa intre in America. Cauta pe google. Si spune-mi care nah racheta se poate compara cu asta? (Topoli-M)

| Paul5000 a răspuns (pentru Alexinho007):

big grin

| bogdan125 a răspuns (pentru 0x11111051):

Asa este racheta RT-2 UTTK Topol M este cea mai rapida si are si sistem de aparare adica poate evita rachetele de la sol astea AEGIS

| Mocanu_Alexandru_1977 a răspuns:

Nu va incepe niciun razboi pentru ca voi va uitati pe facebook la postari si va spune sa intrati pe site pentru mai multe informatii.Si voi fiindca va e frica intrati ei isi fac populatie