| AvalohAlyn a întrebat:

La ce frecventa de timp vin autobuzele in orasul vostru? Cat stati sa le asteptati?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Autobuzele vin foarte rapid, nu prea sunt intarzieri. In general, astepti 2-10 minute pentru a veni un autobuz care te duce la destinatia dorita.
Exista peste 40 de linii de autobuz, plus inca cateva de troleibuz, tramvai. Nu toate au un program foarte frecvent, intrucat nu toate necesita un astfel de tip de program.
Daca zona ta de calatorie e in centru sau in cartierele mai centrale, atunci ar trebui sa astepti foarte putin dupa autobuz. Tot la 5-10 minute ar trebui sa porneasca altul.
Daca doresti sa calatoresti in cartierele de la periferie, atunci s-ar putea ca autobuzul sa aiba cursa tot la 20-30-40 de minute.