April
| April a întrebat:

Cand prietenul(a)vostru intarzie la o intalnire, timpul trece si el tot nu apare, ce ganduri va trec prin cap in timp ce-l asteptati?

Răspuns Câştigător
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Il sun disperata, mesaje peste mesaje, beep-uri minut dupa minut, scarbosenie unde esti? unde dracul umbli nemernicule si eu te astept ca o proasta? daca nu apari in 5 mine te-a luat mama dracul! ai inteles? n-ai semnal aaaaa?! da tu crezi ca ma prostesti pe mine? miscati-ti curu ala mai repede! rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor Glumeam evident big grin big grin

de obicei incep si ma joc pe tel pe vreun joc...astept sa-mi dea el un mesaj ceva... daca nu, astept calma pana vine, intr-un tarziu tot va aparea si cu siguranta imi va explica cauza. iar in cazul in care nu vine il sun si il intreb linistita daca este totul ok? daca este bine! asta e important... iar scuza mi-o va da data viitoare cand ne vom intalnii...de cele mai multe ori ma "consolez " cu gandul ca " oricum nu aveam ce face in casa, si o plimbare in aer liber nu strica niciodatawinking "

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general nimic special. Imi iau o carte si citesc, asa timpul trece mai repede.

| monyk a răspuns:

Buna, pai eu am avut incredere in fostul prieten si il credeam pe cuvant cand gasea o scuza sau intarzia...nu imi imaginez cine stie ce, nu imi fac deloc scenarii in minte cum ca m-ar minti, ca ar fi cu alta, daca as fi facut asta, numai rau imi faceam mie si am fi avut si mai multe certuri!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Imi fac griji, in primul rand, sa nu se fi intamplat ceva... care a determinat intarzierea... de ce trebuie sa ne gandim mereu ca nu-si planifica bine timpul, deplasarea, etc?! Factorul(ii) neprevazut/i pot aparea la fiecare colt... sau mijlocul de transport sa aiba probleme, prinzi numai rosu, te opreste X, apoi Y, fiecare cu cate o problema urgenta!, si uite asa, poti intarzia foarte usor! Intotdeuna e cel mai usor sa acuzi, e mult mai greu sa intelegi, realmente! Viata e plina de neprevazut! "Necunoscute sunt caile Domnului!"... Nu cred ca nu vi s-a intamplat niciodata sa intarziati, independent de vointa voastra, dar uneori sa se fi si intamplat ceva pozitiv in acest rastimp! - re/intalnirea cuiva de care aveati nevoie, sau care v-a furnizat o informatie importanta, etc...
Viata e complexa!

| Razvan a răspuns:

Butonez telefonul la disperare.Eu sunt o fire foarte punctuala care prefera sa vina mai devreme decat sa intarzie si ma irita cand intarzie din motive neintemeitate

| Flav a răspuns:

Exista telefon. Apreciez mult sa-mi comunice cand intarzie. Sunt calm si inteleg situatia, nu e nevoie sa ma alarmez. Daca nu ma poate suna dintr-un motiv anume, iau si astept frumos. Poate fi traficul sau ceva ce-a intervenit pe ultima suta de metri.

| deeea28 a răspuns:

Prietenul meu nu a intarziat niciodata cand a fost vorba de intalniri in aer liber. Eu mai obisnuiesc sa intarzii big grin si el s-a obisnuit, stie ca imi programez timpul aiurea, dar n-am intarziat niciodata mai mult de 10 min. Cand sunt acasa si trebuie sa vina la mine, mai intarzie si cu 2-3 ore cateodata, dar vine si stiu ca se ia cu una si alta si de aia face asa, sau din lene. Nu ma supar stiu ca asa e el, si stiu ca vine intr-un final. Daca prietenul tau si-a facut un obicei in a intarzia nu stiu daca e ok. Poate inseamna ca nu prea ii pasa de tine.

| georgiana a răspuns:

Il sun si-l intreb ce face, ma enervez putin...in caz ca a intervenit o problema il inteleg.
Daca e porc si face din asta o obisnuinta, il las cu ochii in soare, pentru ca nu-l pot astepta la infinit!

| 1992 a răspuns:

Mai nimic imi pun castile in urechi si asc muzica sti ca o sa vina day dreaming

Răspuns utilizator avertizat
| lore_lollipop a răspuns:

Mie mi s-a intamplat sa intarzie pe motivul ca 'sa mareasca tensiunea, sa il doresc mai mult'. M-am despartit de ellaughing Cand intarzia, ma gandeam ca o face intentionat, dar nici eu nu-l sunam deloc, nu voiam sa vada ca il astept.

| Zodiac a răspuns:

In general sun dupa ea si vad care e problema. oricum nu-mi fac nici un scenariu de genul:"s-a intalnit cu un el si au schimbat numerele de telefon dupa care si id-ul s-au mai si pupat la plecare cu promisiunea ca se vor intalni dupa ce termina cu mine."Chestii din astea. e o mare porcarie daca faci asta. ajungi paranoic raulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept sfertul academic... daca nu a venit, am plecat... o sa imi explice cand o sa ma intalnesc cu ea data viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pff ce nu suport trafficu` asta!" Asta este gandu` care`mi trece prin cap!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandesc la cat de tare am s-o imbratisez cand o vadbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare e ocupat cu alta?