| AmazingONEx a întrebat:

La o parcare laterală sau la una cu spatele se semnalizează?
Iar când ieșim din parcare, în ce direcție se va semnaliza?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Urmează să incepi școala (de șoferi desigur) sau deja ești "student" al vreunui instructor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iesi din parcare semnalizezi in directia in care vrei sa o iei, evident. Intotdeauna se semnalizeaza! Orice miscare a masinii trebuie semnalata celorlalti participanti la trafic. Fie ca e parcare laterala, cu spatele sau mai stiu eu cum.

| AmazingONEx explică (pentru anonim_4396):

Iar la cea cu fața cum trebuie semnalizat, având în vedere că ieșim cu spatele