| AdelaAura a întrebat:

Mama mea sta cu tata de cand avea 15 ani, el inca este un betiv care incontinu ne face scandaluri in batjocora. lasa mizerie in casa si noi strangem mereu dupa el ca ne ameninta, cand eram mica il luam in serios, desi in fiecare seara venea beat si o batea pe mama, el vorbeste si mult si mereu de rau pe toata lumea, acum cand am crescut observ ca vorbeste numai la misto, si cand mama nu era acasa aducea betivi la mine in camera si mereu eram pedepsita cu lunile izolata de lumea de afara si nu mi-a permis sa imi fac o viata, la scoala lumea se purta urat cu mine si profesorii mereu aveau multe pretentii si in loc sa invat ma speriau, colegii ma bateau, apoi pe liceu logic copiii bogati ai Romaniei tiganii laudarosi ai caror parinti nu lucreaza in tara si ei au libertatea de a face ce vor pentru ca au cu ce si nimanui nu ii pasa de sarantoci, am fost amenintata, batuta, chiar si violata de un taran care s-a imprietenit cu tata si tata care facea aceleasi scandaluri in batjocora zilnic, au venit la mine pe strada tiganii cu alte scandaluri alta batjocora. Eu de ce nu am dreptul la o viata normala? De ce nu am voie? Am incercat sa scriu la politie dar ca de obicei nimeni nu ma aude, am incercat sa vorbesc cu familia mea dar ei imi ziceau ca eu inventez aceste lucruri, peste tot unde ma duc vin aceeasi tigani dupa mine cu batjocora si scandaluri, m-am saturat sa se ia lumea de mine pe strada, numai vreau bataie, vreau o viata normala! Ce este de fapt cu tara asta? de ce atata batjocora peste tot si lumea nu ma aude si doar ma loveste?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce mai stati cu el, doar exista si divortul.
Daca politia locala nu va ia reclamatiile in seama atunci faceti reclamatie la Politia judeteana si expuneti toata situatia.

Răspuns utilizator avertizat
| AdelaAura explică:

Am o proiblema serioasa! Cred ca ii face vraji mamei mele ca ea e obsedata sa stea aici, ma rugam de ea sa plecam si "vorbeam singura" nici macar casatoriti nu sunt, prea saraca sa isi cumpere mai mult decat second hand si intreb aici pentru ca nu am unde sa ma duc ca nu am viata la 21 de ani vin tigani de 8 ani dupa mine si se ia toata lumea de mine! *** de tara!

| JohnnyBi a răspuns (pentru AdelaAura):

Ai 21 de ani? de ce nu pleci? te duci iti iei o slujba, muncesti, iti inchiriezi o camera undeva si gata. daca mama ta e masochista lenesa si sta cu betivul ce repercursiuni are asta asupra ta? daca avea ambitie pleca sa munceasca si isi facea o viata separata de betiv. daca ziceai ca are vreo boala de nu poate munci era altceva, asa din ce zici e sanatoasa. tu ce scuza ai la 21 de ani? liceu terminat, te bagi la o facultate, inveti, iei bursa, te angajezi, inchiriezi o camera in vreun camin sau ceva de genul unde platesti putin si iti faci singura o viata. ce stai cu miloaga la politie? crezi ca aia nu stiu ca daca iti dau dreptate se vor certa cu un om fara scrupule? crezi ca aia au chef sa ii dea amenzi pe care oricum nu le va plati? e clar ca penal nu au ce sa ii faca, deci de luat de acasa nu ti-l vor lua. si amenzi nu va plati, deci i le dau degeaba. avertismente? degeaba si alea. solutia ta? pune umarul la treaba si pleaca de acasa pe picioarele tale