| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut cont pe pokerstars.ro și am făcut două depuneri, una de 100 de lei și una de 50 de lei, ambele prin paysafecard. Așa...
Înainte sa îmi creez contul, i-am întrebat clar, CARTEA DE IDENTITATE PROVIZORIE O ACCEPTAȚI PENTRU A-MI VALIDA CONTUL? Mi-au răspuns : Da, dacă este valabil actul, da.
Apoi când am trimis poza cu buletinul, nu l-au acceptat.

Asta nu înseamnă prostie pură?

Menționez că banii i-am jucat. A fost greșeala lor, ei sa și-o asume.

Acum, dacă merg la politie rezolv ceva? Vreau sa listez mail-uril, în care nici măcar nu îmi răspund, și să-i reclam.
Ce ziceți?

Am sau nu dreptul să-mi cer banii înapoi?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii jucați îi ceri degeaba înapoi.

| Wr3nch a răspuns:

laughing Ai fix nimic. Daca ai pierdut banii faptul e consumat. Sau ai castigat si nu vor sa iti dea profitul?

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Nu frate. E o abureala. Înainte sa fac prima depunere am întrebat dacă accepta cartea de identitate provizorie, și mi-au spus ca da. Când am trimis poza, mi-a fost refuzată. Între timp depusesem banii.
Și da, de ce îți dau explicații? happy

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi dai explicatii era o intrebarelaughing Plus ca poti sa ii reclami linisitit, desi mai degraba la OPC, dar o sa dureze, mai ales ca ei pot sa te invarta ca trebuia sa nu trimiti bani inainte sa valideze contul, chiar daca tot ei au zis da la inceput. Astea is cazuri de nuanta, si e sigur ca platesc o armata de avocati ca sa impuste solicitari de gen inainte sa devina ceva serios.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

I-am reclamat la Protecția Consumatorului European. Pentru ca nu au sediul în România ci in Malta. O sa dureze.

Am glumit cu datul explicațiilor. happy

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

În primul rând poker-ul nu-i pentru oricine, pe bani adevărați, nu jocuri online, și cum ai pierdut banii, ți i-au luat ei sau cum?!

Dacă tu i-ai pierdut pe propria barbă, asta e, depui alții și îi scoți înapoi sau te resemnezi că i-ai pierdut tot?!

Deci, ce alegi?!

| anonim_4396 explică (pentru 1231242):

Ke?