| Viorel_Mihai_1996_ygOX a întrebat:

Mia retinut politia talonul masini pentru ca nu am avut gazul omologat. Am scos instalatia de gaz dar nu gasesc proprietarul. Pot scoate talonul fara proprietar? astept raspuns.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca nu esti proprietarul masinii. Nu poti dovedi ca masina ti-a fost incredintata de proprietar?
Daca nu poti dovedi atunci numai proprietarul poate ridica talonul, cu dovada ca acum este in legalitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti scoate nici fara proprietar, nici fara o dovada de la RAR ca masina este apta de a circula pe drumurile publice. Nu e suficient ca ai scos tu instalatia, trebuie sa constate si RAR ul treaba asta

| Alexia26 a răspuns:

Mai cauta-l pe proprietar.