| AdrianaBacescu a întrebat:

Neata! Azi este dosarul de incomptabil lui Klaus? Sunt curioasa ce a facut?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In completarea raspunsului meu iti pot spune ca s-a amanat pronuntarea unei hotarari pentru data de 21.01, adica peste o saptamana.

| AdrianaBacescu explică (pentru Ioandelasal):

Pe bune? Daca el va fi declarat incomptabil? Cine va fi presedinte Romaniei? va fi tot Iohannis?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nu prea se stie ce va fi, legea este destul de neclara in aceasta privinta si va fi nevoie de o decizie a CCR.
Se pare ca va ramane presedinte, chiar daca se va stabili incompatibilitatea, in baza imunitatii dobandite odata cu investirea in functie.

| AdrianaBacescu explică (pentru Ioandelasal):

Se vor face iar alegerii pentru nou presedinte? dar cine canditeaza?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Inca nu se stie exact ce va fi. Sa asteptam pronuntarea ICCJ si ce va mai fi.
Daca mandatul i-ar fi invalidat K.W. Iohannis nu va mai putea candida, vor candida cei care vor si care vor indeplini conditiile cerute.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu se stie. Si eu eram curios si m-am uitat pe site-ul ICCJ, la dosar si nu era afisat nimic pentru termenul de astazi.
Poti incerca mai tarziu, aici: http://www.scj.ro/......alii-dosar

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana la ora asta, nimic.

| Cimped a răspuns:

Da. In urmatoarele ore ar trebui ca instanta sa comunice decizia luata.

Nu stiu... esti curioasa?