| Anonimul1989eu a întrebat:

Nu doresc divort, sotia vrea (s-a indragostit de cineva online) eu inca o iubesc nespus de mult. Poate sotia sa obtina divortul?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagi divort si gata

| darrio2007 a răspuns:

Poate obtine divortul, chiar daca tu nu vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate obtine divort, mai greu, dar poate.

| sierra1 a răspuns:

Da, poate. Tun un poți să o reții cu forța. Incearcă poate faci cumva să se reîndrăgostească de tine. Trebuie să ai imaginație, curaj, tărie de caracter, răbdare și calm. Cred că ti-e dificil. Succes în recucerirea ta!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de ce motive aduce ea in instanta. Indiferent daca se acorda sau nu divortul, tot despartiti in fapt o sa fiti. Aceasta mai este familie? Dar tu vrei dragoste cu de-a sila?

| BuLaNNNeL a răspuns:

... Prost esti ma... Nu sunt de acord cu violență domestică, dar in cazul asta vreo 2-3 palme sa-si revina reprezintă cel mai bun medicament. Sau poate e si vina ta, cine stie?

| ShamelessQboy a răspuns:

Ea doreste neaparat sa divorteze?
Chiar si daca ai fi de acord să aibă aventuri cu tipul respectiv?
Esti gelos de fel?
Dacă o iubești și o accepți asa cum este, după ceva aventuri va uita de tipul respectiv si se va intoarce iar la tine.

| En3Rgi a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Ce sfat prost, tu te auzi?

| ShamelessQboy a răspuns (pentru En3Rgi):

Cine iubește cu adevărat intelege ce zic!
Ce rezolvi cu gelozia?

| En3Rgi a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Adica el sa o iubeasca cu adevarat si sa o lase sa si-o traga cu altii, dar ea daca l-ar iubi cu adevarat nu ar trebui sa nu se duca la altii si sa nu se "sature" de el? Cel mai bine e sa bage divort, cu asa femeie nu merita.

| ShamelessQboy a răspuns (pentru En3Rgi):

Depinde cat de mult o iubești, dacă ești dispus să o accepți asa cum este.
Eu unul, am acceptat foarte multe schimbari in viata sa fiu cu actuala iubita!
Am lăsat gelozia și vechile principii la o parte si suntem fericiți împreună.

| SlickyOMG a răspuns:

Da