| GulDan a întrebat:

Nu s-a ajuns la o intelegere inte Rusia si Ucraina?

Am auzit ca tot s-ar putea sa izbuneasca un razboi.

Dar se auzea ca au facut un tratat de pace!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ucraina si Rusia nu sunt oficial in razboi, asa ca n-au cum sa incheie un tratat de pace.
Razboiul este intre Ucraina si separatistii ucrainieni prorusi. S-a incheiat un armistitiu dar acesta a fost incalcat deja.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sa ajuns si probabil nici nu o sa se ajunga vreodata. Au fost deja 2 tratate de pace incalcate fragrant de catre rusi. Ei au semnat doar sa scape de gura UE si NATO.

Razboiul va izbucni, nu azi nu maine dar probabil candva in viitorul apropiat.

| elninoema a răspuns:

Vladimir putin e dilau rau si vrea sa arate ca el este bossu, de aceea tot ii amageste pe ucrainieni azi cu o bomba, maine cu un atac pana se plictiseste probabil. nu, nu s-a ajuns la pace

| GulDan explică (pentru elninoema):

Frate dc nu se baga sua? sa ai termine pe rusi...sufera prea rau zici ca-i satana!

| VladyXR a răspuns (pentru GulDan):

Voi nu intelegeti POLITICA,de ce naiba i asculti pe altii pe cand ei nu stiu ce e politica? Razboiul din Ucraina a fost izbucnit pentru ca fostul presedinte a dorit sa scoata tara din EU,si oamenii au facut greva,ca sa nu faca asta,deci asa,eu au inceput a distruge tot,armele pe care rebelii le au le primesc de la rusi printr-un simplu motiv,daca nu le da arme, distrug toata Ucraina, si un alt complice e Obama, cel care vrea sa distruga tot, sa fie tot al lui.