| fefe30 a întrebat:

Pana la cati ani se primeste pensia alimentara?
Daca acel copil care o primeste face 18 ani si inca este in clasa 12, o va mai primi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula pensia alimentara se primeste pana la implinirea varstei de 18 ani. Pentru cei care continua studiile si dupa aceasta varsta se poate primi pana la terminarea studiilor dar nu mai mult de 26 ani.
Daca in hotararea judecatoreasca nu exista aceasta dispozitie atunci va trebui o noua actiune in justitie. Numai bine!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Până termină cursurile la zi, dar nu mai mult de 25 ani!

| fefe30 explică (pentru onasis1961):

Multumesc de raspuns. Am vrut sa dau la am2 raspunsuri funda dar nu am stiut ca nu potsad. Imi pare rau.