| lonewulf a întrebat:

Patanie cu Fan Courier:

Ca tot omul, muncesc in timpul saptamanii si nu pot astepta dupa curul lor sa imi livreze un colet.
Colet platit dinainte.

Ma suna ei luni ca daca e cineva acasa. Cine dracu sa fie acasa? Lumea mai si munceste!

Incearca din nou Vineri, o chem special pe maica-mea de 65 de ani de la tara sa astepte dupa curu` lor.

Ma suna curierul, ca nu e nimeni acasa. Zic sa insiste -eram la munca prins cu altele.
Ma suna maica-mea - deh, era poate femeia la baie. Zic vezi ca vin astia de la FAN.

Il sun din nou pe Dorel soferu`... Aaaa ca tocmai ce a plecat de 5 minute, ca nu poate sa coboare cineva?

Coletul destul de voluminos, la vreo 10 Kg.
Ii zic sa urce sa sune la usa.

Aaa ca el nu se mai intorace.

BUN, zic sa fie livrat sambata.

Acum ma uit la ei pe site:

Apare Sambata la ora 9:46 livrat din depozit. Nici un SMS pe telefon, nici un mail. NIMIC.

Livrat - UNDE?!
Incerc sa sunt la FAN, imi raspunde un robot tampit dupa care imi inchide telefonul.
Ori suna ocupat.

E posibil sa trimita coletul RETUR, desi eu am informat soferul sa-l lase la Lizeanu.
Dar de ce apare expediat din Sediu lor si dus UNDE?

1 răspuns:
| Edmonds2342 a răspuns:

Dap...se intampla. In locul tau m-as duce la sediu si as sta de vorba cu ei