| Seby52 a întrebat:

Mi-a ajuns un colet de la Fan Courier la ei la sediu astazi numai ca este pe numele bunicii mele.
Credeti ca as putea sa ma duc eu sa ridic coletul singur?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa ti-l dea tie, este necesar ca destinatarul sa-l ridice personal si sa-si dovedeasca identitatea cu cartea (buletinul) de identitate. Alta persoana il poate ridica doar cu procura speciala de la destinatar.
De altfel Fan Courier trebuie sa livreze coletul la domiciliul destinatarului.

| Seby52 explică (pentru Ioandelasal):

Asa stiam si eu, ca trebuie ca si coletul sa mi se aduca la adresa respectiva, dar curierul mi-a trimis mesaj ca am un colet la sediu, Atat.

| KanezuY a răspuns:

Da poti, iti trebuie buletinul bunicii tale ca sa poti ridica coletu.

| KatelynDragutza a răspuns:

Nu cred deoarece din moment ce i s-a trimis la ea acasa isi va ridica singura coletul, iar daca a ajuns la tine, tu i-l duci.