| tamaaa2005 a întrebat:

Pensionara cu pensie de 549 ron, pot beneficia de ajutor social? mentionez ca am diabet si e greu cu regimul alimentar. multumesc

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Sunteti indreptatita sa solicitati ajutor social, deoarece venitul dumneavoastra lunar este mai mic de 615 lei, iar legislatia in vigoare stabileste aceasta suma ca fiind venitul maxim obtinut pe membru de familie pentru care se poate solicita acest ajutor.
Pentru intocmirea dosarului va trebui sa va adresati Serviciului public de asistenta sociala din cadrul primariei de domiciliu.

1 răspuns:
| MikyMi a răspuns:

Cred ca da! Trebuie sa va interesati la primarie.