| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Pot pleca cu mama din Italia in Romania? Sa ma intorc acasa? Am 17 ani tatal e in Romania.
Imi trebuie procura de la el sau pot pleca eu singur cu mama si buletinul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reintoarce fara probleme in Romania, impreuna cu mama ta, de altfel poti reveni chiar si singura.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti pleca cu mama daca n-ai declaratia tatalui. Te poti intoarce singur deoarece te intorci in tara mama. Nu exista procura.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti trebuie procura semnata de tatal tau, la un notar.

| DJDeniz a răspuns:

Sper sa zic bine : Dacă mai ai procura aia valida ( cu care ai venit in Italia ) cred ca poti sa vi in Romania cu mama buletinul si procura.