| Cavani1999 a întrebat:

Pot sa fac rate daca nu am un contract de munca nedeterminat (am doar pana in iulie)?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te incadrezi sa platesti ratele inapoi in 3-4 luni (rate lunare de maxim 50% din salarul net), atunci poate poti obtine un credit.
Altfel nu prea ai sanse la banci.

| Violleta2022 a răspuns:

La unele banci poti, daca sumele sunt mici, dar conditia este sa achiti integral imprumutul in 5-6 luni, pana la terminarea contractului de munca, adica pana in Iunie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci rate, adică să cumperi ceva în rate, sau să faci un imprumut bancar?

| Cavani1999 explică (pentru sadrian46):

Sa cumpar ceva in rate

| Wr3nch a răspuns:

Nu prea. Doar la de jepcari care dau 1000 de lei si vor de la 1500 in sus inapoi.

| Frank51 a răspuns:

Mai greu. Poți încerca la ifnuri, dar sunt sume mici.