| Bobonete a întrebat:

Pot sa ies din tara daca autoturismul nu este inmatriculat pe numele meu, dar adresa detinatorului corespunde cu a mea, numele este "aproape" asemanator!? Masina este a tatalui meu, as vrea sa plec in Austria pentru 2 saptaani in "Vacanta" ce ar trebui sa fac sau cum trebuie sa procedez sa nu am probleme(sa nu-mi bat capul cu nimica)!? Stima + Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa faceti un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) la un notar public si n-o sa ai nici o problema.
In caz contrar ai putea avea probleme, respectiv sa te opreasca pana verifica daca folosesti masina legal.

| Bobonete explică (pentru Ioandelasal):

Aaa. bun asa. Multumesc pentru informatie

1 răspuns: