| Ales1 a întrebat:

Presupunem că sunt studentă la o facultate și am o soră, iar sora mea este înscrisă la o altă facultate din aceeași universitate unde sunt înscrisă. Se poate ca noi 2 să putem opta pentru a sta amândouă în camera de cămin?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, puteti si cred ca o sa va para bine sa stati impreuna, locuri sa fie

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil asa ceva.
Fiecare facultate are caminul lor destinat si nu este voei sa vina nimeni, de la alta facultate sa ocupe loc in caminul care nu are legatura cu acea facultate.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate.Trebuie sa mergeti in ziua repartizarii pentru cazare (daca aveti asa ceva, unele facultati au totul online) impreuna si spuneti ca va doriti o camera, fiind surori.E si mai usor asa pentru ei, pentru ca nu de putine ori isi bat capul cum sa repartizeze astfel incat sa fie lumea multumita si tot apar probleme ulterior, inca din prima luna de convietuire.laughing Bafta.

| Robert2526 a răspuns:

Da, puteti face asta