| Alexandru3131 a întrebat:

Recent, pe langa categoriile C si C+E (la care am si profesat, de altfel), am obtinut si categoria D, precum si atestatul pentru transport persoane. Am profesat o scurta perioada pe microbuz, si, curand, va trebui sa conduc si autobuz, deoarece, firma la care voi lucra, detine si autobuze.
Cei care aveti experienta ca soferi de autobuz, ce sfaturi imi puteti oferi? Poate unii veti spune "daca ai condus camion, deja stii cum sta treaba". Nu chiar. Camionul l-am condus, in mare parte, pe autostrada, iar prin orase foarte puțin. Pe cand, cu autobuzul, voi conduce doar prin orase.
Asadar, ce sfaturi si recomandari aveti pentru mine?
Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi să te plimbi puțin cu un șofer bun, să discuți una-alta cu el, și să vezi cum decurge călătoria.
https://youtu.be/eP_lS6zT4L0

| Alexandru3131 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi mult. L-am mai vazut pe acel tip, dar nu in acest video. Voi viziona acum. Mersi inca o data.

| ReddY25 a răspuns:

Sa conduci prudent, calm fara nervi ca e in zadar atunci

| Alexandru3131 explică (pentru ReddY25):

Dimpotrivă, sunt prea calm. Mersi pentru sfat. Apreciez raspunsul.