| Ardei87 a întrebat:

Salu TPU. Am revenit din nou. In data de 15.02 am fost admis la cat. B. Bun, au trecut 14-15 zile lucratoare si eu inca nu am primit nimic in posta, nici un aviz nimic, nimic. Am fost ieri la posta din cartierul meu si m-au trimis la Posta "Mare" sa zic asa. Doamna de acolo m-a trimis la Politie si sa intreb acolo. Perfect, am ajuns la Politie si cand i-am explicat domnului de acolo cum sta treaba mi-a spus ca permisul nici nu e FACUT. Sincer mi-a cazut fata si l-am intrebat cum e posibil asa ceva dupa 15 zile lucratoare in care trebuia sa imi soseasca acasa. Mi-a spus sa ma duc la posta si sa platesc o taxa de 78 de lei parca si dupa sa ma intorc la el cu taxa si sa i-o dau pentru ca el sa poata da drumul la procesarea permisului. Am sunat si instructorul sa ii explic care e treaba si mi-a spus ca sunt nebuni astia ca eu nu mai trebuie sa platesc absolut nimic odata ce am fost admis. Intrebarea e : Cand naiba imi vine si mie actul acesta acasa ca m-am saturat sa ma plimbe aiurea si sa nu se rezolve nimic.

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Instructorul are dreptate, nu trebuie sa platesti nimic in plus, dar totusi, o sa mai dureze ceva vreme daca nu ti l-au imprimat inca. Nu ai ce face, esti la mila lor.

| Ardei87 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Multumesc frumos de raspuns. Sper sa se rezolve odata ca m-am saturat sa isi bata joc si sa se faca ca nu stiu ce se intampla.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Ardei87):

Sper sa iti vina cat mai repede, sincer nu stiu ce dureaza asa mult, la mine nu a durat nici doua saptamani si mi-a venit acasa. Bafta si felicitari!

| Ardei87 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Sper si eu. MUltumesc frumos!