| Kdjhdjdhdhh a întrebat:

Salut! Acum trei zile am facut un foc micut de tabara sa ne incalzim intr-un parculet, dupa ce am stins totul am mers acasa iar urmatoarea zi am fost chemat la politia locala cu ceilalti prieteni sa declaram ce s-a intamplat. Dupa toata treaba aceasta noua ni s-a spus ca daca vom primi amenda va fi una foarte mica, dupa ce vor veni cei de la D.A.D.P cu politia locala sa constate.Tin sa mentionez ca toti implicati avem 13 ani si am dat date corecte, ceea ce vreau eu sa intreb au trecut 3 zile de atunci si inca nu am primit nimic, inseamna ca am primit avertisment? A si fix dupa ce am plecat am fost sa strangem tot si sa reparam cauciul si am reusit, se poate intampla ceva?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorii sub 14 ani nu raspund contraventional, asa ca nu puteti fi amendati.
Cel mult pot fi amendati parintii, pentru lipsa de supraveghere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eeee, a fost weekend. Speram inca că vei primi amenda. Cum spanac sa faci foc în parc?

| Kdjhdjdhdhh explică (pentru suntserios):

Stai asa sefule ca in parc nu era nimeni si nici nu era mare era facut din chibrite si am mai pus 2 3 frunze?

| Kdjhdjdhdhh explică (pentru suntserios):

Ee si tu acum laughing)) amenda nu luam am fost anuntati

| suntserios a răspuns (pentru Kdjhdjdhdhh):

Si ce daca parcul era gol inseamna ca poti face focul sa il distrugi?

| Dragobeta a răspuns:

Cine si cum va educa pe voi? Nu stiti ca nu aveti voie sa faceti foc in locuri publice si mai ales in parcuri?
Politia mai are si alte hartogarii de facut. Amenda va vei, nu scapa nimeni.

| Bogdan0783 a răspuns:

Din cate stiu focul de tabara nu e chiar micut. Daca Politia considera ca se impune amenda atunci nu ramane parintilor decat sa semneze procesul verbal si apoi sa plateasca. Data viitoare cautati loc special amenajat pentru asa ceva!