| Samy2486 a întrebat:

Salut, am categoria B si vreau sa dau de BE acum, in viitor daca voi face categoria C voi primi si CE sau trebuie sa refac din nou scoala doar ca cu vehicul din categoria C?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Categoria C nu da dreptul de a conduce autovehicule din categoria CE, trebuie sa faci scoala de conducere si sa sustii examinarea pentru categoria CE.

| vlllaaddd a răspuns:

Intai trebuie sa faci categoria C si abia dupa ce iei permisul pentru C poti sa dai si pentru CE