| Basileu a întrebat:

Salut!
Am fost oprit zilele trecute in jurul ore 00:00 de politie pentru un control de rutina.Mi s-au cerut actele, am suflat si in etilotest iar toate lucrurile au fost ok, ok si cu actele iar pe etilotest a iesit 0 in erul expirat (nu am baut in seara aia).Am fost intrebat da ca am consumat droguri si am zis ca nu si am fost rugat da ca vreau sa fac si un test la care am raspuns fara ezitare ca da.
Mi-au fost preluate probe de saliva si introduse intr-un aparat care dupa 15 minute de analizat a emis un raport cum ca am consumat COCAINA tongue
Fac catre politist: 'super dar eu nu am consumat nimic, cum e posibil?'
A zis ca aparatul a dat acest rezultat si asa ca trebuie sa mergem la recoltare de sange la spital.
Toate bune si frumoase, ne-am mai plimbat, am fost la prelevare si la sectie pentru declaratii si dupa ce am fost plimbat 3 ore pe drumuri mi se spune ca e posibil ca rezultatele de laborator sa intarzie fiindca ei nu platesc testele in avans (politia Romana) iar cei de la laboratoare nu le fac pana nu au banii, un cerc "vicios" spune dl politist.In concluzie eu in aceasta situatie raman fara permis, rezultatele testelor pot sa vina de la cateva zile pana la cateva saptamani timp in care eu nu pot conduce, insa daca vreau sa-mi rezolv problema mai repede ar fi bine sa scot bani.
Repet, nu am consumat nimic halucinogen sau medicamente in ultimele 24h, inainte cu 5 zile am luat un Nurofen Forte de 400 pentru durere de cap in rest nimic + ca am mancat chiar inainte cu 10 minute sa ma opreasca politia.
Ce credeti ca e de facut da ca nu vine permisul la timp? Sa-l platesc si sa-i dau in judecata sau nu merita atata bataie de cap?
PS: politistii m-o lasat sa tot merg pe jos la 3 dimineata de la sectie, nu au avut bunul simt sa ma aduca inapoi de unde m-au luat, cu toate ca atunci cand i-am intrebat au spus ca au de completat rapoarte si ca pot sa-mi iau un taxi pe care normal tot eu sa-l platesc ca eu am vrut de buna voie sa vin la sectie si sa-mi pierd toata noapte in plimbari.
Mersi!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa ne cu minciunile ca nu tine, recunoaste ca ai consumat ca degeaba nu te luau ei la sectie, si ce ai fi vrut sa te aduca acasa sa te suie in pat printule?

| Basileu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut!
Raspunsul tau spune multe asa ca nu mai trebuie sa te deranjezi sa mai formulezi inca unul, ar fi irelevant.
Mersi oricum!

| Mosotti a răspuns:

Stai fara permis cateva zile sau o sapt si aia e, ce daca nu conduci? Iar daca ai nevoie la munca, le zici ca ai o problema si nu e problema.

| Basileu explică (pentru Mosotti):

Salut!
Am mai intrebat in stanga si indreapa iar unii nu au primit rezultatele testelor nici dupa 6 luni.
Mersi!

| Mosotti a răspuns (pentru Basileu):

Atunci sunt idioti daca a durat 6 luni, nu ma asteptam, daca e asa, sigur ca e o mare problema. Ca eu nu am avut tangenta cu asta vreodata, dar banuiam ca dureaza 1-2-3 zile, hai un maxim 15 zile.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Sa stii ca substantele halucinogene pot sa ramana in corp chiar si 3 luni, nu doar 24 de ore.

| Basileu explică (pentru elemonis):

Salut!
Nu am consumat nimic in ultimii 4 ani da ca asta ajuta laughing
Nu sunt si nu am fost consumator de nimic.
Mersi!

| elemonis a răspuns (pentru Basileu):

Poti face contestatie daca te consideri neindreptatit. Consulta un avocat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Basileu):

In ultimii 4 ani? Deci totusi ai consumat. Nu iti iesea nimic daca este asa cum spui.

| Basileu explică (pentru elemonis):

Mersi frumos pentru sfat.

| Basileu explică (pentru darrio2007):

Salut!
4 ani e ca numar de referinta, am vrut sa evidentiez faptul ca valoarea timpului contestata mai sus de 2 luni este mica pe langa 4 ani (adica 48 de luni). Reftific, nu am consumat nimic niciodata.
Mersi!

| darrio2007 a răspuns (pentru Basileu):

Parca esti mai de inteles asa. Oricum, varianta pe care ne-o spui noua, nu se potriveste cu varianta lor. Inclin sa le dau dreptate lor.
O seara placuta!